Protetyka – uzupełnienia
KORONY, MOSTY
Największą ich zaletą jest to, że są osadzane w jamie ustnej na stałe .Takie rozwiązanie daje doskonały efekt estetyczny, czynnościowy oraz wygodę dla użytkowania . Główną niedogodnością jest konieczność szlifowania przynajmniej dwóch zębów sąsiadujących z luką. Najlepszy efekt kosmetyczny dają odbudowy pełnoceramiczne-wykonane z materiałów imitujących barwę zęba ,a co dziś najważniejsze można je stosować u osób uczulonych na nikiel.
PROTEZY AKRYLOWE
Głównym wskazaniem do ich stosowani jest bezzębie lub rozległe braki zębowe, w których nie ma można wykonać innych prac protetycznych oraz ze względu na cenę.
POTEZY NATYCHMIASTOWE
Są to prace , które oddaje się zaraz po usunięciu zębów. Wszystkie czynności związane z wykonaniem protezy są przeprowadzone przed usunięciem zębów. Jednak są to protezy tymczasowe, które wymagają wymiany na protezy docelowe.
PROTEZY SZKIELETOWE
Ruchome uzupełnienia protetyczne. Proteza ta opiera się głównie na zębach (oprócz dziąseł) i dzięki temu nie powoduje wzmożonego zaniku kości i błony śluzowej. Proteza ta zbudowana jest z metalu (szkielet protezy) oraz z elementów akrylowych odbudowujących brakujące tkanki(zęby i dziąsła).
PROTEZY ELASTYCZNE
Są to najnowocześniejsze protezy ruchome, zrobione ze specjalnych, elastycznych materiałów, które nie uczulają (szczególnie polecane są osobom uczulonym na nikiel). Również posiadają takie właściwości, że nie wymagają do utrzymania klamer metalowych, tylko są one wykonane z tego samego materiału. Dzięki temu klamry są praktycznie nie widoczne! Można z tych materiałów również wykonać protezy szkieletowe i wówczas metal zastępujemy materiałem, który może być w kolorze różowym lub jasnym (w czterech odcieniach).
Wykonujemy protezy częściowe, szkieletowe i całkowite.
