Diagnostyka

W naszych gabinetach używamy najlepszego sprzętu


FONA Art Plus/Art Plus C

Rodzaje zajęć

Programy panoramiczne

1) Pantomogram

2) 1/2 Pantomogramu po stronie prawej uzębienia

3) 1/2 Pantomogramu po stronie lewej uzębienia

4) Zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych

5) Zdjęcia zatok szczękowych

Niezwykła jakość obrazu

  • Automatyczne ustawianie ostrości w celu umożliwienia szczegółowej diagnostyki
  • Doskonała jakość obrazu
  • Łatwośc obsługi


Programy cefalometryczne

1) Przednio-tylny (AP)

2) Boczno-bonczny (LL)

3) Nadgarstek

4) Obrazowanie podbródkowo-ciemieniowe w trybie przednio-tylnym

Technologia inteligentnego detektora

W urządzeniu ART Plus C firmy FONA do uzyskiwania obrazów panoramicznych i cefalometrycznych wykorzystywany jest pojedynczy, przenośny detektor. Dzięki systemowi blokującemu nie jest możliwe upuszczenie detektora, a automatyczne rozpoznawanie ekspozycji panoramicznych/cefalometrycznych sprawia, że jest jego obsługa jest łatwa, szybka i intuicyjna.

Oprogramowanie do obrazowania ORISWin DG Suite

Zoptymalizuj swój tok pracy poprzez zarządzanie danymi pacjentów, akwizycją oraz poprawkami obrazu za pomocą jednej aplikacji. Oprogramowanie OrisWin DG Suite jest kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami do obrazowania cyfrowego firmy FONA i doskonale wpasowuje się do istniejącej sieci w klinice stomatologicznej.

Narzędzia do pozycjonowania pacjenta

Podczas korzystania z urządzeń Art Plus oraz Art Plus C pozycjonowanie pacjenta jest szybkie i łatwe. Blok zgryzowy, podpora brody oraz wskaźniki laserowe zapewniają prawidłowe wyśrodkowanie pacjenta. Lustro umożliwia operatorowi przeprowadzenie prawidłowego i szybkiego pozycjonowania, a dodatkowe podparcie głowy zapewnia jeszcze większą stabilność pacjenta. Co więcej, napędzany silnikiem wózek można przesuwać w pionie na taką wysokość, by było możliwe dostosowanie urządzenia do obrazowania wysokich pacjentów i osób na wózkach inwalidzkich.

Różnorodność programów ekspozycji

Dokonanie wyboru odpowiedniego programu ekspozycji jest intuicyjne i szybkie. Każdy program ekspozycji można połączyć z 4 wielkościami pacjenta lub dostosować ręcznie w celu perfekcyjnego dopasowania do potrzeb. Wybór odpowiedniego, zdefiniowanego wstępnie programu na potrzeby diagnostyki odbywa się poprzez naciśnięcie jednego przycisku:

Wolno stojąca płyta podstawna

Urządzenia ART Plus oraz Art Plus C można zamocować na ścianie lub opcjonalnej wolno stojącej płycie podstawnej. Płytę podstawną można zamocować bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian strukturalnych. Jej konstrukcja umożliwia dostęp osób na wózkach inwalidzkich.

Zdalne sterowanie

Dzięki zastosowaniu opcjonalnego zdalnego sterowania ekspozycję można rozpocząć z miejsca poza pracownią RTG, co zapewnia optymalną ochronę przed promieniowaniem i pozwala na pełną elastyczność podczas instalacji.